Strona główna->Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa

Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa

zdjęcie Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa

 

Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń!


W uprawę ogrodu mogą zaangażować się wszyscy chętni, zwłaszcza lokalne mieszkanki i mieszkańcy. Na terenie przy ul. Ostrówek wspólnie posadziliśmy rośliny jadalne, lecznicze, miododajne oraz barwierskie. Nasz ogród prowadzony jest zgodnie z zasadami PERMAKULTURY, co oznacza, że rządzą w nim wyłącznie prawa natury!  ???? ???? ????

Rośliny, które sadzimy w ogrodzie służą nam służą nam do prowadzenia warsztatów i licznych spotkań edukacyjnych dotyczących przeróżnych tematów, takich jak: ziołolecznictwo, kosmetologia czy dzika kuchnia. Jednak jednym z głównych tematów, który poruszamy, są związki roślin z naszą kulturą oraz tradycjami, czyli ETNOBOTANIKA. Dużo mówimy o tym, jak możemy wykorzystywać zioła, kwiaty, warzywa i owoce, które rosną wokół nas od bardzo dawna. W naszych działaniach nie brakuje też partyzanckich akcji w służbie ochrony klimatu i roślinności w naszym mieście!

 

 

W tym roku stworzyliśmy serię otwartych dyżurów pod nazwą Spotkanie w Ogrodzie!

 

To cykl o charakterze edukacyjnym, który jest całkowicie otwarty dla każdej i każdego z Was!

Dyżury w ogrodzie pełnią raz w tygodniu założycielki Stowarzyszenia Dziewczyny w naturze. Wspólnie wykonujemy prace pielęgnacyjne i konserwacyjne, w tym m. in. sadzenie, przycinanie, ściółkowanie oraz kompostowanie. W trakcie spotkań można dowiedzieć się mnóstwa informacji, które z pewnością przydadzą się w prowadzeniu własnego pięknego i zdrowego ogrodu. Ponadto można poznać tajniki wykorzystywania roślin rosnących w ogrodzie, na przykład, do przyrządzania naturalnych kosmetyków i urozmaicania kuchni oraz do naturalnego barwienia tkanin. Znacie już wspaniałe właściwości żywokostu, lucerny albo krwawnika?

Jeśli nie, to koniecznie wpadnijcie na Spotkanie w Ogrodzie !

Wydarzenia są bezpłatne.
Wszystkich zainteresowanych ogrodem zapraszamy do kontaktu: ogrod@bramapoznania.pl
Pobierz regulamin

 

Autor zdjęć: Łukasz Gdak/Anna Gruszka