Strona główna->Wydarzenia->EkoAtrakcje nad Cybiną

EkoAtrakcje nad Cybiną

Poznajcie bliżej okolicę Bramy Poznania: przespacerujcie się Ścieżką EkoEdukacji, wstąpcie do Rzecznego Ogrodu EkoEdukacji na rodzinne zajęcia lub samemu odkryjcie nowe atrakcje nad Cybiną. Zajrzyjcie też do Eksperymentalnego Ogrodu Dziedzictwa - możecie tam wziąć udział w Spotkaniach w Ogrodzie, podczas których dowiecie się sporo o okolicznej roślinności... i nie tylko.

 

Odkryj Rzeczny Ogród EkoEdukacji

Ogród to miejsce, w którym można spędzić czas doświadczając różnych zależności i zjawisk w ekosystemie poprzez korzystanie ze stanowisk edukacyjnych. Znajdują się tu ścieżka bosych stóp, kuchnia błotna, tor wodny, równoważnia czy labirynt. Z Ogrodu EkoEdukacji mogą skorzystać zarówno małe dzieci, które będą go poznawać wielozmysłowo, jak i starsze, dla których będzie pretekstem do edukacji ekologicznej. W tej przestrzeni znajdują się również stanowiska do przeprowadzania warsztatów oraz miejsca odpoczynku, z których będzie można korzystać niezależnie od wieku. Ogród jest zlokalizowany w dwóch miejscach: wzdłuż promenady przy ul. Ostrówek oraz na dolnym terasie Cybiny, przy Bramie Poznania.

KLIKNIJ TU I ZOBACZ ATRAKCJE RZECZNEGO OGRODU EKOEDUKACJI

 

Ścieżka EkoEdukacji

Obudź zmysły i odkryj Cybinę!

Zapraszamy do bliższego poznania Cybiny i jej ekosystemu, zwiedzając Ścieżkę EkoEdukacji. Przed Wami 12 przystanków, z których każdy porusza inny rzeczny temat. Dowiecie się, czym jest ogród permakulturowy i dlaczego mokradła są ważne, a także poznacie oraz całe mnóstwo roślin i zwierząt, które tutaj żyją. Do Ścieżki EkoEdukacji powstał specjalny zeszyt zadań i plecak z pomocami takimi jak: lupy i lornetki. Możecie go wypożyczyć w punkcie informacji Bramy Poznania. Jeśli macie trochę czasu, a żadna pogoda Wam niestraszna, ruszajcie w drogę!

Osoby indywidualne mogą wypożyczyć pakiet w godzinach otwarcia Bramy Poznania najpóźniej 3 godziny przed zamknięciem instytucji.

Odbiorcy: dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunami(kami), grupy szkolne i przedszkolne

Przebieg trasy: start w Bramie Poznania, wzdłuż Wartostrady w kierunku północnym do miejsca na ognisko w pobliżu Mostu Lecha

Długość trasy: ok. 1,5 km

Wypożyczania pakietów: przed wyruszeniem w drogę w punkcie informacji można pobrać plecak z zeszytem zadań oraz pomocami dydaktycznymi.

KLIKNIJ TU I ZOBACZ ŚCIEŻKĘ EKOEDUKACJI

 

Zajrzyj do Eksperymentalnego Ogrodu Dziedzictwa

Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń!W uprawę ogrodu mogą zaangażować się wszyscy chętni, zwłaszcza lokalne mieszkanki i mieszkańcy. Na terenie przy ul. Ostrówek wspólnie posadziliśmy rośliny jadalne, lecznicze, miododajne oraz barwierskie. Nasz ogród prowadzony jest zgodnie z zasadami PERMAKULTURY, co oznacza, że rządzą w nim wyłącznie prawa natury!

Dyżury w ogrodzie pełnią raz w tygodniu założycielki Stowarzyszenia Dziewczyny w naturze. Wspólnie wykonujemy prace pielęgnacyjne i konserwacyjne, w tym m. in. sadzenie, przycinanie, ściółkowanie oraz kompostowanie. W trakcie spotkań można dowiedzieć się mnóstwa informacji, które z pewnością przydadzą się w prowadzeniu własnego pięknego i zdrowego ogrodu. Ponadto można poznać tajniki wykorzystywania roślin rosnących w ogrodzie, na przykład, do przyrządzania naturalnych kosmetyków i urozmaicania kuchni oraz do naturalnego barwienia tkanin. Znacie już wspaniałe właściwości żywokostu, lucerny albo krwawnika?

Jeśli nie, to koniecznie wpadnijcie na Spotkanie w Ogrodzie!

5 września, g. 17:00 Spotkanie w Ogrodzie

12 września, g. 17:00 Spotkanie w Ogrodzie